SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

Stelivo hrudkujúce pre mačky a hlodavce Borcat Extra

Kód produktu: SE-3424

4,31€ 3,59€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 4,31€

Skladom

Prírodná hrudkujúca podstielka Borcat Extra je vysoko absorpčná hrudkujúca podstielka vhodná pre mačky a ďalšie domácich miláčikov ako sú králiky, škrečky, morčatá, terárijné zvieratá a exotické vtáctvo . Podstielka veľmi dobre pohlcuje pachy a vlhkosť.


  • prírodná hrudkujúca podstielka

  • pohlcuje vlhkosť aj pach

  • nelipne na zvieracej srsti

  • nepôsobí podráždenie

  • kompaktné hrudky je možné ľahko vybrať z toalety/ubikácie

  • je možné pridať do kompostu

  • veľkosť zrna 0,7 – 4 mm

  • farba svetlo šedá

  • Český výrobok

Stelivo BORCAT patrí medzi najľahšie hrudkujúce minerálne podstielky. Je vyrobené úplne novou modernou technológiou.
Predstavuje výkonné podstielku za dobrú cenu, určené na bežné používanie, ktoré zaručuje vysokú hygienu chovu a čistotu celej domácnosti.
Návod na použitie:
a) Stelivo nasypte vo vrstve 7 cm do zvieracej toalety.
b) Po použití podstielky BORCAT sa vytvoria kompaktné hrudky, ktoré priebežne odstraňujte.
c) Chýbajúce množstvo potom iba doplňte novým podstielkou


Kam s použitým podstielkou?
Použité stelivo či nespotrebované zvyšky výrobku likvidujte ako inertný tuhý komunálny odpad alebo je možné pridať do záhradného kompostu, kde pôsobí ako prirodzené hnojivo a zároveň kyprí zeminu.


Technické parametre:
sypná hmotnosť: 680 - 780 kg/m3
veľkosť zrna: 0,7 - 4 mm
vlhkosť: max. 10 %


Pre zvýšenie komfortu a hygieny súvisiace s mačacou potrebou odporúčame:


Používať vždy výrobcom odporúčané výšku podstielky. Trus odstraňujte priebežne tak často ako vám čas dovolí. Prácu vám uľahčí výber správnej lopatky na trus , výmenu celého obsahu toalety potom sáčky .


Ďalej vždy pred toaletu položte predložku , tá zachytí stelivo z mačacích labiek a obmedzí jeho roznášanie po miestnosti.


A viete že mačacie záchod môže dokonca voňať? Niektoré bentonitové mačkolity obsahujú voňavú zložku, alebo potom odporúčame pridať dezodorant , ktorý môžete dávkovať podľa vlastného vkusu.Ako správne vybrať podstielku?


Podstielok pre mačky a domácich miláčikov je na výber mnoho druhov. Stelivá prírodná kamenná, silikátová, drevitá, buničinná, hrudkujúca či nehrudkujúca.


Bentonitové podstielky sú klasické podstielky prírodného pôvodu, kamenné. V ponuke sú hrudkujúce alebo nehrudkujúce . U hrudkujúcich podstielok je výhodné, že sa z mačacieho záchodu, klietky alebo terária odoberie iba znečistená časť podstielky. Podstielka tak dlhšie vydrží. Nehrudkujúce stelivo je síce o niečo lacnejšie, ale vďaka nutnosti častejšej výmeny celého objemu toalety, vo finále nákladnejšie.


Silikátové stelivo je tvorené granulátom, ktorý výborne pohlcuje pachy a moč, je bezprašné a zamedzuje tvoreniu baktérií a plesní. Cenová relácia takých podstielok je o niečo vyššia ako pri klasických bentonitových podstielkach. Niektoré mačičky ale môžu toto stelivo odmietať. Z našej ponuky môžeme odporučiť silikátové stelivo Catwill .


Drevité podstielky sú ekologické podstielky nehrudkujúce alebo hrudkujúce, ktorých výhodou je možnosť spláchnutia do WC. Pretože sa pre svoju ľahkosť ľahšie roznáša z mačacej toalety von. Niektoré mačičky môžu túto podstielku odmietať. Drevité podstielky sú ideálne pre domácich miláčikov ako sú hlodavce alebo exotické vtáctvo.


Buničinné podstielky sú ekologické podstielky z recyklovaného materiálu, ktoré nezaťažuje životné prostredie. Výborne sajú vlhkosť a pohlcujú pachy, zabraňujú tvorbe baktérií a plesní, dlho vydržia a nie sú parfumované. Pretože sa pre svoju ľahkosť ľahko roznáša z mačacej toalety von. Niektoré mačičky môžu túto podstielku odmietať. Veľmi kvalitným výrobkom, ktorý môžeme

Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích