SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

OVK2 odstraňovač vodného kameňa pre potrubie do 2 coulu

Kód produktu: OVK2
Značka: FORMAT 1 spol.s r.o.
Vernostné body: 2

82,51€ 68,76€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 82,51€

Skladom

OVK2 odstraňovač vodného kameňa je určený pre menej vápenaté vody .

Je určený pre menej vápenaté vody.
Zariadenia OVK2 sú určené pre plastový úsek potrubia až do max. 2" (5,08 cm).
Nevyžaduje akýkoľvek zásah do existujúceho vodovodného systému.
Magnetická úprava vody je určená na úpravu vody tam, kde dochádza k tvorbe a usadzovaniu vodného kameňa a zákazník nechce použiť chemickú cestu.

Na akom princípe prístroj funguje?

Hoci táto technológia je známa už vyše pol storočia, princíp účinku nebol doposiaľ uspokojivo objasnený, rovnako ako všetky uplatňujúce sa faktory, ovplyvňujúce účinnosť. Pri magnetickej úprave nedochádza k bezprostrednému ovplyvneniu chemického zloženia vody (po určitom čase od pôsobenia však možno pozorovať zníženie tvrdosti vody v dôsledku tvorby a vypadávania nerozpustných foriem vápnika). Pri magnetickej úprave vody dochádza k zmene fyzikálnych vlastností vody (pravdepodobne polarizácia molekúl) ak zmene fyzikálno-chemických foriem obsiahnutých látok. Molekuly uhličitanu vápenatého (pravdepodobne) menia svoju štruktúru, neusadzujú sa teda na stenách potrubia, ale vypadávajú vo forme jemnej suspenzie (kalu). Účinok závisí od mnohých faktorov, čo sa vody týka hlavne na obsahu minerálnych látok, rýchlosti prietoku vody atď. Výsledná účinnosť zariadenia sa bude odvíjať aj od ďalších okolitých podmienok ako je napríklad teplota vody, materiál potrubia, miera emisie atómov železa do roztoku i tvar trubíc , ktorými prúdi voda.

Kam je vhodný?

Použitie tejto technológie (resp. zariadení pracujúcich na tomto princípe) je vhodné na úpravu vody, na úpravu vody do bazénov, na úpravu vody v teplovodných alebo chladiacich systémoch, na rôzne priemyselné použitie atď.
Magnetická úprava studenej vody má menšie opodstatnenie, pretože k vylučovaniu vodného kameňa pri studenej vode dochádza s nižšou intenzitou.
Účinkom prístroja nedochádza k zmene chemického zloženia vody, to znamená, že obsah minerálov je v rovnakom pomere ako bol pred pôsobením magnetu. Pred inštaláciou prístroja nie je od veci získať jej presný rozbor, popr. poradiť sa odborníkmi.

Účinnosť prístroja?

Pretože na účinnosť princípu magnetickej úpravy vody má vplyv mnoho faktorov, ktoré často nemožno všetky postihnúť, môže byť jeho účinnosť v niektorých špecifických prípadoch čiastočne znížená.

Kam prístroj inštalovať?

K vylučovaniu vodného kameňa dochádza vplyvom porušenej vápenato-uhličitanovej rovnováhy v dôsledku zahrievania vody a odstránenia voľného oxidu uhličitého. Preto v domácnosti, kde sú problémy s tvorbou vodného kameňa, stačí inštalovať protiinkrustovú úpravu až na odbočku potrubia vedúcu vodu ku kotlu, bojleru alebo práčke.

Energetická spotreba prístroja
Príkon cca. 2 W.
prúd cca. 86 mA na 12 VDC (na výstupe zo sieťového adaptéra)

Parametre potrubia:
Svetlosť potrubia - 1/2" (1,28 cm) až 1" (2,54 cm)
Max. prietok vody -2m3/hodPotrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích