SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

Clicker výcvikový - klikr 4 tóny

Kód produktu: SE-57416

2,30€ 1,92€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 2,30€

Centrálny sklad (expedícia 3-5 dní)

Výcvikový kľuker so 4 nastaviteľnými tónmi je vhodnou pomôckou pri výcviku vášho psa , mačky alebo dokonca papagája . Clicker je opatrený kovovým krúžkom.


  • 4 tóny

  • veľkosť 7 x 3,5 a 2,5 cm


Ako pochopiť funkciu výcvikového clickera?KLIKOR ANEB KÚZELNÁ KRABIČKAAutor článku LBV súčasnej dobe sa stále stretávam so skepsou a udiveným výrazom, k čomu že môže byť tá krabička užitočná. Preto by som sa rada pokúsila zhrnúť základné dôvody prečo kliker používať. 
  1. Kliker robí z nášho štvornohého parťáka aktívneho partnera pri výcviku, nie jedinca, ktorý s útrpným výrazom neochotne plní povely. Áno skutočne, pomocou klikru náš pes aktívne spolupracuje, ale nielen to. Zároveň sa rozvíja myslenie a sebavedomie psa. Pri správnom používaní klikru zviera veľmi rýchlo pochopí, že odmeňované bude za aktivitu a samo sa bude snažiť predviesť také správanie, za ktoré dostane kliknutie. To veľmi ocenia najmä priaznivci dogdancingu. Kde môžu využiť prvky, ktoré pes sám ponúka. Snaží sa napríklad naučiť psa nejaký prvok. Psík začne aktívne skúšať rôzne veci, ktoré pozná a medzi nimi sa navyše môžu objaviť veľmi zaujímavé prvky, ktoré si treba len všimnúť a upevniť ich. Iba kliker môže pomôcť tieto prvky vypichnúť a naučiť psíka, že sú žiaduce. Pretože sled jednotlivých prvkov, ktorými sa pes snaží vyslúžiť si kliknutie môže byť veľmi rýchly a než stačíme vysloviť hodný, nás pes môže obehnúť, urobiť sud a ešte sa otočiť okolo vlastnej osi.
  2. Kliker sa dá využiť v rôznych disciplínach. Dogdancing bez klikru je dnes už ťažko predstaviteľný. Avšak táto krabička sa dá využiť aj pri poslušnosti či tréningu agility. Kde je pomocníkom pri nácviku zón, tesných otočiek okolo bočnice a mnohých ďalších vecí. Aj tu je totiž možné presne označiť konkrétny okamih, za ktorý bude pes odmenený. Veď než stačíme vysloviť napr. dobre, pomalší pes stihne ubehnúť pol zostupky a veľmi rýchly skoro celú kladinu.
  3. Teraz by som ešte chcela pripomenúť fakt, na ktorý sa v súvislosti s klikrom často zabúda, ale ja by som do označila skoro za najdôležitejšie. Kliker je veľmi dobrá pomôcka pre nervovo labilnejšie psovody a citlivejšie psy. Hneď vysvetlím. Možno sa vám už pri tréningu stalo, že pes zabehol trať alebo urobil prvok síce dobre, ale pomaly alebo s chybou niekde uprostred a vy ste z toho neboli dvakrát nadšení. Napriek tomu ste psa pochválili, ale pochvala nešla od srdca a pes to spoznal. Tento problém sa dá s klikrom ľahko odbúrať. Pokiaľ budete mať obavy, že psa nepochválite dostatočne a vyznie to skôr tak, že to robíte len z povinnosti. Mám vyskúšané, že v tomto prípade je lepšie nehovoriť nič. Len kliknúť a odmeniť. Naopak ak ste nadšení, psa poriadne pochváliť.
  4. Kliker umožňuje lepšie rozplánovať výcvik. Každý prvok sa skladá z viacerých drobných častí, ktoré je dobré si uvedomiť a pospájať dohromady. Povedzme, že ste si zaobstarali tanier na frisbee a pes ho nechce ani uchopiť do papule nieto aportovať, o nejakom chytaní v lete ani nehovoriac. Najprv, budeme odmeňovať najmenší záujem psa o predmet. Pohľad, privoňanie, šťouchnutí labkou, alebo ňufákom. Akonáhle budeme mať pocit, že sa pes predmetu nebojí. Budeme tanierom uhýbať. Najprv odmeníme pokus o zákus, p

Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích