SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

Agility dvojitá variabilná prekážka pre králiky a iné hlodavce - králičie hop

Kód produktu: SE-51315
Vernostné body: 1

43,58€ 36,32€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 43,58€

Centrálny sklad (expedícia 3-5 dní)


Prekážka pre králiky a iné hlodavce . Je určená predovšetkým na nácvik novo rozvíjajúceho sa športu - králičieho hopu. Ako agility prekážky ho možno však využiť aj u morčiat a iných hlodavcov .výškovo nastaviteľné na 9 cm, 19 cm , 22,5 cm a 33 cm


maximálna hĺbka skoku 16 cm
šírka skoku 62 cm
obsahuje dva drevené stojany a päť plastových tyčí
je možné nastaviť priečne a zvislé skoky

Čo je králičie hop?


Králičie Hop je ďalšia športová disciplína, ktorú je možné prevádzkovať so zvieratami (po vzore spolupráce s koňmi a psmi). Preteká králik, vedený človekom na postroji . Človek beží vedľa prekážok, ktoré králik ich preskakuje. Zajačikovia môžu súťažiť v 4 disciplínach - rovinka, parkúr, skok ďaleký, skok vysoký.Králiky to veľmi baví a ich majiteľov samozrejme tiež. Od 1.4.2012 je možné organizovať v králičom hope oficiálne preteky.Ako naučíte králika skákať?  • Väčšinu králikov je možné naučiť skákať, ale pokiaľ nechce, nútiť by ste ho nemali. - Najlepšie sa učia mláďatá, ktoré majú doskový výbeh, pretože je možné ich prirodzene začať učiť skákať cez dosky.

  • Keď je králik o niečo väčší, môže sa začať učiť "voľne" behať na špeciálnom králičom alebo mačacom vodítku v podobe akéhosi postroja (teda nie na samotnom obojku, ale na obojku spojenom s náprsným popruhom).

  • Každý králik by mal mať svoj vlastný postroj, ktorý nie je cítiť iným králikom.

  • Králik by sa mal na vodítku cítiť uvoľnene, nie šklbať alebo sa ľakať. Vodítkom ho neťahajte k určitému cieľu, ani ho vodítkom nedvíhajte do výšky.

  • Králikovi pred prekážkou naznačte, že by mal skákať. Napríklad niekoľkonásobným zdvihnutím v náručí nad prekážku. Keď skočí cez prekážku sám od seba, treba ho pochváliť.

  • Pokiaľ je králik unavený, urobte mu prestávku. Eventuálne mu dajte napiť, alebo odložte tréning na ďalší deň.

  • S králikmi by sa nemalo skákať vo veľkej horúčave alebo naopak v zime. Skákať by sa nemalo ani s dojčiacou či pripustenou samicou.

  • Tréning nepreháňajte, králika musí skákanie baviť. Mladé králiky nepreťažujte, nemali by skákať ani príliš vysoko, ani príliš často.

  • Obrňte sa trpezlivosťou a pri tréningu buďte pokojní. U králikov, ktorí majú na skákanie vlohy, príde úspech do 3 mesiacov.
Zdroj: http://hobby.idnes.cz


Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích