SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

Termo doska TD 230 plastová 100 x 40 cm

Kód produktu: SE-10
Vernostné body: 5

155,71€ 129,76€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 155,71€

Skladom

Termodosky - výhrevné dosky pre zvieratá sú určené pre miestny ohrev v priestore, predovšetkým pre ohrev loží zvierat.


Výhrevná doska TD 230 je primárne určená do pôrodní prasníc. Jej povrchový vzhľad teda zodpovedá skôr použitiu v stajni, ale nemá vplyv na jej funkciu. Predstavuje kvalitný zdroj tepla aj pre iné zvieratá.


Vnútri termo dosky TD 230 je zabudovaný vykurovací článok Nomaterm zaliaty polyesterom a vystužený sklenou rohožou, ktorý zaisťuje optimálny výhrev celej plochy dosky.


Výrobca nedodáva tieto výhrevné dosky v originálnom obale.


Základné technické údaje:  • dĺžka prívodného kábla: 290 cm

  • výkon: 90, 110 W

  • napätie: 230V (24V), 50 Hz

  • krytie IP 64

  • rozmery: 100 x 40 cm

  • hmotnosť: 4,5 kg

  • variant 100 cm dĺžky je bez koncovej zástrčky - nutné zapojiť autorizovanou osobou (elektrikárom)


Ľavá a pravá orientácia výhrevných dosiek je daná umiestnením výstupu kábla smerom hore v polohe dosky na výšku (viď obrázok nižšie).Tieto výhrevné dosky sú veľmi spoľahlivé s nízkou poruchovosťou, a za priaznivú cenu na trhu. Ide o český výrobok.


MANUÁL k výhrevným doskám je možné stiahnuť TU.


Upozornenie:


Výhrevná doska je pôvodne určená do pôrodní prasníc za účelom ohrevu prasiatok. Chovatelia psov zistili, že predstavuje kvalitný zdroj tepla aj pre psy, mačky, terárijné či iné zvieratá.


Doska je vyrábaná technológiou, doplňovaním laminátu do formy, kde presakuje izolačnú vložku aj štítok. Povrch dosky môže byť aj farebne ovplyvnený čiernou farbou. Následne sa potom dobrusujú nerovnosti. Dosky nie sú vo výrobe individuálne balené. To všetko môže vytvárať dojem, že doska bola použitá. Prosíme týmto zákazníkov, pokiaľ sa rozhodnú výhrevnú dosku zakúpiť, aby tolerovali kozmetické nedostatky tohto výrobku.


Výhrevnú dosku nikdy nezakrývajte.


V prípade potreby Vám radi poradíme s výberom vhodnej termodosky, neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo emailom.


Ako vybrať vhodnú výhrevnú dosku?


Prvým krokom pri výbere výhrevnej dosky je druh zvieraťa, pre ktoré by mala byť termodoska určená. Prasiatka sa rodia s nedokonale vyvinutým imunitným a termoregulačným systémom. Preto sú pre ne vhodné robustné termodosky s vyššou výhrevnou schopnosťou. Termodesky pre prasiatka sú k dispozícii v podkategórii Ohrev prasiatok .


Výhrevné dosky pre psov sú vhodné na použitie v chladnom ročnom období. Špeciálne termodosky pre psov majú nižšiu výhrevnú schopnosť a sú konštruované tak, aby neprehrievali psa. Umiestniť ich môžete ako do búdy, tak na zastrešenú terasu. Pokiaľ zvažujete nákup termodosky pre psa, je možné použiť regulátor, ktorým teplotu jednoducho nastavíte podľa potreby. Odporúčame nastavovať teplotu do 30 °C.


Výhrevné dosky sú tiež vhodné pre šteňatá . V tomto prípade záleží na správaní šteniat. Ak sa šteňatá držia po krajoch dosky, doska hreje viac ako je potreba. Pokiaľ sa drží pri sebe uprostred, doska hreje menej ako je potreba. V tomto prípade regulujeme teplotu podľa správania šteniat. Špeciálne výhrevné dosky pre psov nájdete v podkategórii Výhrevné dosky pre psy.


Ďalším krokom pri výbere je priestor. Pred nákupom zmerajte priestor, do ktorého výhrevnú dosku umiestnite. Uistite sa, že v blízkosti tohto priestoru máte prístup k elektrine. Prípadne zmerajte vzdialenosť priestoru od zásuvky. Podľa možností zvoľte ľavú alebo pravú orientáciu.


Ako inštalovať výhrevnú dosku?


Výhrevné dosky TD 230 ponúkajú dve možnosti inštalácie. Na podlahu, alebo na stenu. Otvory po krajoch termodosky umožňujú jej pevnú montáž do roštov, do podlahy alebo na stenu.


Ostatné termodosky sa vyrábajú bez otvorov, inštalujú sa teda na podlahu búdy alebo na terasu.


Ako regulovať teplotu termodosky?


Pre regulovanie teploty termodosky je možné použiť zásuvkový regulátor teploty, ktorý je vybavený externým aj interným čidlom


Existujú dva spôsoby použitia snímača:


1. Regulácia teploty dosk

Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích