EXPEDICE ZÁSILEK PROBÍHÁ PODLE ČASU JEJICH PŘIJETÍ. VZHLEDEM K SEZÓNĚ LZE U NĚKTERÝCH DRUHŮ ZBOŽÍ OČEKÁVAT PRODLOUŽENÍ EXPEDICE Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ. 
VZHLEDEM K PŘETÍŽENÍ ZÁKAZNICKÉ LINKY DOPORUČUJEME VYUŽÍVAT E-MAIL.
NA NAVÝŠENÍ KAPACITY EXPEDICE I ZÁKAZNICKÉ LINKY USILOVNĚ PRACUJEME.

Stalosan F, 15 kg

Kód produktu: SE-1318d
Vernostné body: 1

31,28€ 26,07€ bez DPH

Skladom


Prípravok na dezinfekciu a zlepšenie stajňového prostredia určený na aplikáciu za prítomnosti zvierat. Prostriedok je úspešne používaný na zamedzenie infekcie a reinfekcie, čím sa znižuje riziko ochorenia mláďat. Zníženie vlhkosti a zlepšenie kvality vzduchu v stajni sa tiež pozitívne odráža v zlepšení zdravotného stavu mláďat.


Princípy a funkcie Stalosanu F :


  • desikačné - vysušením mikroorganizmy likviduje alebo zastavuje ich rast

  • nízke pH - likviduje mikroorganizmy v prípade zvlhčenia, Stalosan sa dostane prirodzeným spôsobom do tráviaceho traktu prasiatok, kde plnia výborne vedľajšiu funkciu acidifikátora, čoho využívajú aj niektorí chovatelia na plne roštových ustajneniach

  • dezinfekčné - prítomnosť niektorých substancií má dezinfekčný účinok

  • dezinsekčný - Stalosan likviduje larvy múch spolu s larvami ekto- a endoparazitov

Vysoká účinnosť je daná synergickým * pôsobením všetkých faktorov


Z princípu funkcie Stalosanu vyplýva, že prakticky nehrozí vznik rezistencie mikroorganizmov proti tomuto prípravku.


Použitie:


U prasiatok a odstavčiat sa používa ako prevencia proti výskytu hnačkových ochorení, psutín, pľúcnych, parazitaniach a ďalších ochorení.
- prevencia tzv. desaťdňových hnačiek, pôsobí hojivo a bráni infekcii u prasiatok po kastrácii či kupírovaní chvostíkov, udržuje suchú podlahu, podstatne eliminuje množstvo čpavku v ovzduší, likviduje larvy múch, nízka spotreba: 200g na prasiatku do odstavu, 1 odstavu do 25 kg


U teliat sa aplikuje na prevenciu hnačiek, pľúcnych a iných ochorení.
- zlepšuje celkový zdravotný stav teliat, likviduje larvy múch, zlepšuje mikroklímu v búdach aj v stajniach,
U dojníc Stalosan F znižuje frekvenciu mastitíd až o 75%.
- znižuje počet somatických buniek v mlieku, zlepšuje zdravotný stav paznechtov, pôsobí protizápalovo a hojivo, úsporná aplikácia - je možné zmiešať s inými podstielkami, spotreba 5-6 kg na kravu za rok.


U oviec a kôz je Stalosan F účinný najmä pri riešení bakteriálnych a parazitálnych ochorení (kokcídia, zápaly paznechtov a i.)
- účinná prevencia zdravotných problémov v období bahnenia, riešenie problému typického zápachu u kôz, zlepšená hygiena produkcie kozieho či ovčieho mlieka a jeho kulinárska kvalita, zlepšuje kvalitu ovzdušia, nižší výskyt múch


Hydina - Stalosan F pomáha riešiť širokú škálu zdravotných komplikácií hydiny od bakteriálnej cez vírusové až po parazitálne ochorenia.
- znižuje koncentráciu čpavku vo vzduchu, zabraňuje tvorbe nálepov na končatinách a perie


A ďalšie - Stalosan F je možné s úspechom použiť tiež u ďalších druhov zvierat (koní, domácich, kožušinových i laboratórnych zvierat)


Pôsobenie :


  • účinok proti Aspergilosám, Mucor, Fusariám a ostatným plesniam

  • likviduje koli a koliformné baktérie a množstvo ďalších patogénnych baktérií

  • znižuje obsah čpavku, sírovodíka a vlhkosti v stajni

Stalosan F sa uplatňuje u mláďat všetkých druhov hospodárskych zvierat najmä u prasiatok a teliat. U dojníc pri prevencii mastitíd.


Deklarácia účinnosti :


Účinok je okrem veľmi dobrých skúseností chovateľov doložený desiatkami laboratórnych skúšok, ktoré vyhodnocujú účinnosť proti jednotlivým kmeňom mikroorganizmov prevádzkovými testami v mnohých krajinách. Okrem toho bolo na celom svete vrátane SR vykonaných na desiatky porovnávacích testov, najmä vyhodnocujúcich ekonomické prínosy použitia Stalosanu. Boli vykonané skúšky možného dopadu na životné prostredie (správa k dispozícii), kde nebolo zistené negatívne pôsobenie Stalosanu. Tieto materiály sú v prípade záujmu k dispozícii na CD.


Dávkovanie :
Vo forme prášku 50 g/m2 denne prvé tri dni, ďalej 50 g/m2 raz týždenne.


* vzájomne sa posilňujúcimPozn.: V prípade veľkoobjemovej zásielky (váha nad 40 kg), nadrozmerovej alebo rozmerovo atypickej zásielky (napr. Stalosan 15 kg a žiarovka) bude dopravné dojednané indviduálne. Naši pracovníci vás v takom prípade budú kontaktovať.

Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 60€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích