SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI SME KAPACITU SKLADU A EXPEDÍCIE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA TOVAR SKLADOM EXPEDUJEME DO 48 HODÍN.

Lehátko škrabacie pre mačky Platinum, 35x35x10 cm

Kód produktu: SE-58053d

15,23€ 12,69€ bez DPH Najnižšia cena za posledných 30 dní - 15,23€

Centrálny sklad (expedícia 3-5 dní)

Moderný pelech z lepenky , okrúhle a tvarované pre pohodlné stočenie mačičky do klbka . Lehátko má tri funkcie v jednom. Váš maznáčik ho môže využiť na hranie, ako odpočívadlo aj ako škrabadlo . K odpočívadlu je priložené vrecko s catnipom pre väčšiu stimuláciu vašej mačky k hre.


  • vyrobené z ľahkej recyklovateľnej vlnitej lepenky

  • pevné a odolné

  • rozmery: 35 x 35 x 10 cm

Čo je Catnip :


Catnip alebo šanta mačacia, alebo tiež mäta mačacia je rastlina, ktorá sa používa v bylinkárstve a chovateľstve, najmä mačiek. Je to trvalka rastúca v trsoch.


Ako už sám názov napovedá, šanta silne súvisí s mačkami. Zatiaľ čo na človeka a ďalšie cicavce má len minimálne účinky, pre jej pôsobenie na mačky sa jej niekedy prezýva „mačací kokaín“. Vo voľnej prírode sa mačky v poraste šantmi váľajú, trhajú a hryzú listy a nakoniec sa zvinú do klbka. Toto správanie je vyvolané najmä nepetalaktónom, ktorý sa uvoľňuje do vzduchu a ktorý mačky vdychujú. Rovnaký efekt majú aj výťažky z čerstvých rastlín alebo sušené rastliny, ktoré sa napr. pridávajú do hračiek alebo sa vo forme postreku aplikujú na škrabadlá. Efekt vyvolaný šantou trvá päť až desať minút. Potom dochádza k útlmu, čiastočne aj preto, že mačky časti šanty obvykle zjedia, takže tá na ne neskôr pôsobí ako sedatívum.


Šanta je pre mačky neškodná, nemá vedľajšie účinky a podľa známych skutočností nie je návyková.Potrebujete poradiť? Nájdite Vašu odpoveď.

K tomuto produktu neboli zatiaľ položené žiadne otázky.

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás.

Položiť novú otázku

Prečo nakupovať u nás?

Doprava zdarma

na všetky objednávky od 130€ vrátane DPH.

Vlastný sklad

99 % produktov držíme priamo skladom

Rýchle dodanie


Rýchla reklamácia


Vlastný vývoj

´

vyvíjame vlastnú značku našich produktov

Odoberajte náš newsletter

... a buďte informovaný o super akcích