-800x800.jpg)
Šklbanie hydiny pre začiatočníkov: Diel 1
Nikdy ste nešklbali? Nevadí! Prinášame Vám článok o základoch šklbanie. Naučíme Vás základy o hydine a pridáme veľa rád, tipov a trikov ohľadom šklbanie hydiny.
Ak by ste tápali s výberom vhodnej škubačky na šklbanie hydiny, kontaktujte našich kolegov na telefóne +421 022/ 22 05 171 a všetko s Vami ochotne preberieme.
Šklbanie na mokro (po sparenie)
Najrýchlejší a najľahší spôsob šklbanie je šklbanie na mokro - po sparenie hydiny. Hydina po zabití a vykrvácaní chytíme za pazúry, nakrátko ponoríme do ľadovej vody a potom sparíme vo vode s teplotou cca 62-72 ° C po dobu cca 2-3 minút. Kuraťom vo vode pohybujeme, aby sa sparenia prebehlo rovnomerne. Hrabavá hydina sa sparuje na 63 ° C, vodná hydina sa sparuje na 73 ° C.
Pri nízkej teplote hydina nepôjde dobre šklbať, pri príliš vysokej sa potrhá kože hydiny.
Šklbanie vo škubačce:
Sparenú hydinu vhoďte priamo do bubna šklbačky a šklbačku zapnite. Ošklbaní trvá cca. 60-90 sekúnd. Počas šklbanie do šklbačky přilívejte vodu, alebo zapnite hadicu s vodou priamo do šklbačky. Všetky šklbačky od nás majú už integrované napojenie na vodu.
Šklbanie ručne:
To nemusíme popisovať. To všetci poznáme, a vieme že to nie je nič príjemné. Preto odporúčame naše bubnové šklbačky :-)
A čo kačice?
Zle ošklbané kačice ponoriť na sekundu do vosku, vytiahnuť a ihneď schladiť v nádobe so studenou vodou. Opakovať cca 5x, potom vosk so zvyškami peria olúpať z tela kačky. Po ukončení porážky sa vosk s perím opäť rozpustí a precedí cez sito, odporúčame ihneď stlačiť nejakú nádobou a vosk vylisovať a zabrániť maximálne stratám. Pozor, vosk veľmi rýchlo tuhne, preto sa to musí vykonávať rýchlo. Pri práci sú nutné ochranné pomôcky - okuliare, gumové rukavice a zástera!
Ďalšie články

31.03.2025
Druhy vajec
Keď sa povie „vajce“, väčšine z nás sa automaticky vybaví slepačie. Len málokto si ako prvé predstaví iný druh. Pritom dobre vieme, že vajcia znášajú aj iné vtáky – a niektoré z nich sú dokonca bežne dostupné. V obchodoch najčastejšie narazíme na slepačie vajcia, občas aj na prepeličie. Ostatné druhy sú skôr vzácnosťou. Poďme sa teda pozrieť na to, aké vajcia sa dajú konzumovať a čím sa medzi sebou líšia.
Prečítať článok
30.03.2025
Chov alpak a lám
Chov lám a alpak získava na Slovensku čoraz väčšiu obľubu. Chovatelia oceňujú ich pokojnú a priateľskú povahu, nenáročnosť, všestranné využitie a exotický vzhľad. Tieto zvieratá možno úspešne chovať aj na spoločných pastvinách s inými druhmi. Lamy sú navyše prirodzene dominantné a teritoriálne, vďaka čomu dokážu účinne chrániť stádo pred predátormi. Chcete vedieť, ako sa o tieto impozantné zvieratá správne starať? Pripravili sme pre vás užitočné informácie a praktické tipy, ktoré vám pomôžu porozumieť ich správaniu a zabezpečiť im ten najlepší možný domov.
Prečítať článok
24.03.2025
Ako psovi ostrihať pazúriky?
Rovnako ako nám rastú nechty, aj našim psíkom dorastajú pazúriky. Preto je dôležité ich pravidelne skracovať a udržiavať. Kedysi sa starostlivosť o pazúriky až tak neriešila, pretože psy trávili viac času vonku – behali po záhrade, asfalte alebo iných tvrdých povrchoch, ktoré im pazúriky prirodzene obrusovali.
Prečítať článok